Edward James Olmos

7,4
5 856 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Edward James Olmos

Rola w tym filmie była jego najlepszą rolą !!

quark

100 % racji,co do BR,ale teraz tak jakby o nim ucichło:|

Cerberus

Battlestar Galactica jako Komandor William Adama. Ciekawa rola,ale jak sie rzekło wyzej w Blade Runnerze jako Gaff wymiata Olmos. Rola nieduza,ale bardzow ymowna w kontekście całego filmu.

Lubię go jeszcze z Miami Vice ! :)

quark

Musicie naprawdę lubić Blade Runnera, ale powiedzieć, że świetny epizod jest jego najlepszą rolą jest troche nie w porzo. Bo Olmos naprawdę zna się na aktorstwie. Tak naprawdę za jego wyżynę powinno się uznawać kreowaną od początku według jego pomysłu postać por. Castillo z "Miami Vice" - nie żartuję - dobrze rozpisana, tajemnicza, metodyczna, postępująca po swojemu.
Poza tym jak mi się wydaje w jego filmografii jest jeszcze kilka ważnych tytułów jak "Wszystko albo nic", autorski "Moja Ameryka" kameralny "Układ limbiczny" i ten obraz w którym grał Maranzano.

Picu

Nic dodać nic ująć po prostu przytakuje i przyłanczam się do wszystkich wypowiedzi;
Bardzo specyficzna i niebanalna postać naszych czasów aż miło popatrzeć na postacie przez niego kreowane.

Zgadzam się jednak z pierwszymi przedmówcami że trzecioplanowa rola Gaffa była doskonała, ale to samo mozna powiedzieć o wszystkich innych aktorach, są tkie filmy które wydają się byc idealnymi jakby były natchnione a aktorzy którzy tam zagrali urodzili sie tylko po to aby tam zagrać...

pozdrawia maniak filmowy z wawy :)

quark

"It's too bad you won't live! But then again, who dies..."
A w Battlestar momentami przypomina mi Gajosa ;)
pozdrawiam

quark

Najlepszy jest jako Castillo w Miami Vice ;]

Esther_Keller

Świetna jego rola w Battlestar galcatica.

ludwisiu

Battlestar, Battlestar, Battlestar i Blade Runner. A Miami Vice nie pamiętam, mimo że mam prawie trzy dychy na karku (a może nie oglądałem:))

quark

ja najbardziej polubiłem go za rolę w "Moja Ameryka"

yans77

Oczywiście rola w MIAMI VICE jest chyba jego najbardziej charakterystyczną kreacją, ale zgodzę się z autorem tematu, że w ŁOWCY ANDROIDÓW był rewelacyjny.

quark

Ja bym powiedział, że blade runner zasługę za obsadę powinien ponosić sam Ridley, bo żeby talenty dostrzec talent też trzeba posiadać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones