Li Gong

8,2
6 104 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Li Gong

Ludzie jak wy oceniacie? Rozumiem, że mogła wam się podobać w jakiś filmach i jest utalentowana i piękna, ale żeby miała większe zdolności niż Meryl Streep to już przesada... Oceniajcie obiektywnie, proszę was!

Kedda

Kiedy wy się wreszcie nauczycie, że jak ktoś przekroczy określoną liczbę głosów z taką wysoką średnią, to od razu skacze w górę i to bardzo drastycznie?

Kedda

Ocena zasłużona; czemu miałaby nie być lepsza od Meryl? Bo Ci się tak podoba? Może warto otworzyć się na aktorów z innych krajów, a nie tylko tych z USA?

Wujek_Antoni

A jakie to ona ma za sobą wiekopomne role? I jaki dorobek aktorski żeby być tak wysoko w rankingu?

Picard

Tak jak już wspomniał/a The_Biggest_Smile - kiedy Li Gong miała mało głosów, dostawała oceny tylko od fanów. W ten sposób uzbierała 1000 wysokich not, a to jest próg od którego można trafić do rankingu. Kiedy już trafiła tak wysoko będą ją oceniać również ludzie, którzy wcześniej nie zadawali sobie trudu wejścia na jej profil, ponieważ jej nie cenią. W ten sposób dostanie niższe noty i spadnie.

Taki mechanizm przypominający popyt i podaż.

krzychun

I co to znaczy, że mamy oceniać obiektywnie? Ja na przykład nie kończyłem PWST i nie mam takiej wiedzy żeby obiektywnie ocenić jej mimikę czy inne aspekty warsztatowe. Dlatego muszę oceniać subiektywnie, albo w ogóle przestać korzystać z fimweb.pl

krzychun

No i zawsze się znajdą tacy, którzy przez zwykłą złośliwość, nie znając jej ról, zaniżą jej punktację. Cóż... jakby ją zobaczyli - to też by dali 10/10 :)

użytkownik usunięty
Picard

Nie kompromituj się człowieku ...

"Czerwone sorgo", "Zawieście czerwone latarnie", "Żegnaj, moja konkubino" nawet w niedawnych "Wyznaniach gejszy" pokazała klasę. Jest wybitna a zdolności aktorskich pozazdrościć by mogła jej połowa hollywoodzkich laleczek. Bardzo lubię Meryl Streep - na równi z Gong Li - od kiedy rankingi na filmwebie cokolwiek znaczą ?

użytkownik usunięty
Kedda

Gong Li jest jedną z najlepszych aktorek na świecie. Żeby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć takie filmy jak: "Zawieście czerwone latarnie", "Żegnaj, moja konkubino" czy "Historia Qiu Ju". Ale czego można wymagać od osoby, która lubuje się głównie w kinie amerykańskim? Polecam oglądanie filmów obcojęzycznych, bo można wśród nich znaleźć prawdziwe filmowe klejnoty ;) Osobiście stawiam Gong Li pod względem talentu aktorskiego (i urody) o wiele wyżej niż Meryl, która jest dobrą aktorką, ale nad wyraz przecenianą.

"nad wyraz przecenianą"???!
błagam powiedz że żartujesz...

Mithra

glupio mi się przyznać, ale ja jej nie znam... musze cos koniecznie ogladnąc coś w czym grala... bo jest naprawdę strasznie wysoko... lepsza niz Streep... nie wierzę!!! muszę zobaczyć!!!

użytkownik usunięty
Mithra

A dlaczego niby mam żartować? Nie każdy modli się do Meryl Streep jakby była jakimś bogiem. Aktorki takie jak Liv Ullmann, Isabelle Huppert czy Maria Heiskanen biją ją na głowę, ale mało kto je zna.

No ja sądzę, że do Li Gong też raczej nikt się nie modli. Oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie, ale Meryl nie jest absolutnie przeceniana. I tak lubuję w kinie amerykańskim. Ale nie znaczy to, że nie znam się na filmach.

Kedda

Niektórzy chyba zbyt poważnie traktują te rankingi.

Kedda

Meryl Streep jest wielka, temu nie da się zaprzeczyć, natomiast Gong Li... Jestem świeżo po obejrzeniu "Zawieście Czerwone Latarnie", wcześniej widziałem ją w "Cesarzowej" i "Wyznaniach Gejszy". Moim zdaniem jest rewelacyjna.

FinneganAwaken

Mnie dziwi tylko jedna rzecz. Czemu ludzie są tak zamknięci na nowe talenty? Li Gong jest świetną aktorką, która ma już na swoim koncie wiele świetnych filmów. Jedyne co mogę napisać, to czas na poszerzenie swoich horyzontów i obejrzeć filmy nie tylko produkcji USA...

Kedda

idz zjesc popcorn ignorancie!
za krótki <br/> za krótki <br/> za krótki <br/>

Kedda

wg. mnie podobna do Jane Seymur

<za krótki>

Kedda

No i co że jest wyżej od Meryl, a tobie co staje, jak widzisz ją na szczycie jakiejś cholernej tabelki?...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones