PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186828}
6,2 39 729
ocen
6,2 10 1 39729
7,2 16
ocen krytyków
Miami Vice
powrót do forum filmu Miami Vice

Bez zbędnego gdakania, bez klekotania i mielenia łozorem. Goście w pracy są skupieni, profesjonalni. Mistrzostwem jest scena przed końcową strzelaniną. Rico i Sonny czekają na telefon, nic nie mówią. Sonny odbiera dostają informacje gdzie mają się udać. Wiedzą, że mogą zginąć jak poprzednicy, że jadą w pułapkę. Nic nie mówią. Patrzą na siebie, przybijają żółwika i ruszają autem. Mistrzostwo. Tak samo jak Sonny kłóci się z tym gościem na parkingu, a Rico tak słucha ich 3 po 3. W końcu zostaje zapytany co o tym sądzi. Rico w ciemno wali "Zgadzam się z Sonnym". Tak świetnie długoletniej męskiej przyjaźni Mann jeszcze nie pokazał.

Realizacyjnie Mann robi majstersztyki audio/wideo to 10/10. A zrobienie filmu cyfrówką zamiast 36 powoduje, że ten kryminał ma jeszcze lepszy klimat. Historia ciekawa. Sam film jakby wyrwany jest z większej części, czyli widzimy pewien etap życia bohaterów, który coś zaczyna i kończy, ale jest częścią czegoś większego. Świetny pomysł.

To prawda, że brak pościgów, czy nie wielka ilość strzelanin, ale temu filmowi bliżej realizatorsko do wielkiego błękitu niż bad boys. Jest dużo podziwiania obrazu wraz z połączoną muzyką, która buduje klimat, a cała sensacja nie jest tak narwana. Można odczuć momentami zwolnienie tempa. Jestem na tak, po drugim obejrzeniu zupełnie inaczej się nastawiłem.

Redgard

polecam recenzję:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nowa_odslona_miami_vice_porazka_czy_sukces_82 41.html?sesja_gratka=860f6642487e11f5e47f8daa8809363d

ocenił(a) film na 8
Redgard

Ja mam tylko jeden zarzut do tego filmu. Po kiego licha wątek miłosny w nim. Pierwsza godzina była mocno nużąca przez to ale jak się rozkręciło to już było super.
Podobały mi się zdjęcia, czasem nie czyste mające stworzyć wrażenie realności i świetnie się z tego wywiązujące plus kilka plenerowych które mi się niesamowicie podobały
No i mam dylemat z oceną bo finał był świetny i wiele mi zrekompensował ale wprowadzenie było jak dla mnie przy długie i przy nudne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones