PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186828}
6,2 39 695
ocen
6,2 10 1 39695
7,2 16
ocen krytyków
Miami Vice
powrót do forum filmu Miami Vice

Naprawdę jestem w stanie zrozumieć wiele rzeczy. Nawet to, że serial ma tak niską ocenę, wszak nie każdemu musiał się on podobać. Dla mnie, pomimo że był przerysowany i naiwny, do dziś pozostaje ikoną lat 80 i wspaniałego, wręcz namacalnego klimatu tamtej dekady. Nie jestem jednak w stanie pojąć jakim cudem kiczowaty film z Farellem z 2006 roku, który jest wręcz obrazą dla tego serialu ma wyższą ocenę od niego? To jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że nie warto sugerować się tutejszą średnią oceną, a jedynie brać pod uwagę oceny poparte mądrymi argumentami, które można(rzadko co prawda, ale jednak) znaleźć w niektórych komentarzach. Toć to jawny paradoks, jeżeli cały serial jest oceniany niżej niż jakaś kupowata jego karykatura.
Dowodzi to tylko teorii, która szacuje średni wiek użytkowników tego portalu na niższy niż 13. No niestety, ale czytając niektóre komentarze wychwalające filmy typu "Zmierzch", patrząc na niektóre oceny, ciężko wyobrazić sobie jakąś mądrą albo chociaż dorosłą osobę siedzącą przed monitorem podczas pisania tych dennych komentarzy i wystawiania "dziesiątek" tak badziewnym filmom. Jasne, każdy ma prawo do swojego zdania, ale przykład z Miami Vice dowodzi raczej głupoty, niżeli dziwnych upodobań i odmiennego gustu.

ocenił(a) film na 9
Watcher92

Dla Ciebie kiczowaty jest ten z 2006, a stary nie? Spoko.

Polecam wersje reżyserską. Film ma więcej ujęć, które bardziej ogarniają film. Niektore sceny bezsensowne z kinowej wycięto. Są Fanstastyczne ujecia, niesamowity wyścig motorówek, sceny rozmowy Rico-Trudy, rozmowa Crocketa z Izabellą, interakcje Crocketa z Rico oraz pare fantastycznych wizualnie zdjęć. Do tego muzyka zamiast plumknięcia jak jadą na akcję przed strzelaniną załącza się "in the air tonight". Miazga. Generalnie wypas. Klimatyczna mroczna strona Miami i historia o policjantach. W duchu Gorączki, bez ciągłej akcji i ujęcia z helikoptera praktycznie identyczne:) Trzeba lubić taki styl. Film wlaśnie fajnie pokazuje pracę policjantów, bez matrixowych pierdół. Sam nie wiesz, czego oczekiwałeś od nowego Miami Vice.

Redgard

bo ten film to przede wszystkim majstersztyk reżyserski i od strony technicznej jak dla mnie rewelacyjny. Nie patrze na niego przez pryzmat serialu, bo wiadomo... Ogladalem to w kinie - tam dopiero można naprawde to zauwazyc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones